EN

תום וגנר

מחבר רב המכר "מלחמות הקנאביס", אסטרטג פוליטי

לאחר קריירה כיועץ האסטרטגי של שרים וחברי כנסת ובעקבות מחלתו הקשה של אביו שטופל בקנאביס רפואי, הפך תום וגנר למחבר רב המכר "מלחמות הקנאביס", למועמד לפרס ברנר ופרס שר התרבות – וגם לסופר היחיד בעולם החסום לפרסום בחמש רשתות חברתיות. זוכה מדליית הזהב בפרס הספרים העולמים- Global books awards לשנת 2022. קרדיט צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
page21 - tom wegner
page21 - tom wegner

תום וגנר

מחבר רב המכר "מלחמות הקנאביס", אסטרטג פוליטי

לאחר קריירה כיועץ האסטרטגי של שרים וחברי כנסת ובעקבות מחלתו הקשה של אביו שטופל בקנאביס רפואי, הפך תום וגנר למחבר רב המכר "מלחמות הקנאביס", למועמד לפרס ברנר ופרס שר התרבות – וגם לסופר היחיד בעולם החסום לפרסום בחמש רשתות חברתיות. זוכה מדליית הזהב בפרס הספרים העולמים- Global books awards לשנת 2022. קרדיט צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
התקשורת הישראלית נדהמה כאשר תום וגנר, אסטרטג וקמפיינר פוליטי מוכר אשר כיהן בתפקידים בכירים כמו דובר ראש הממשלה או יועץ התקשורת של שר הביטחון, הוציא את הספר ""מלחמות הקנאביס"" והפך לקולם של החולים המטופלים בקנאביס רפואי. התפנית הדרמטית בחייו של וגנר חלה לאחר שאביו המנוח חלה בסרטן ונזקק לטיפול בקנאביס רפואי, אך נתקל בקשיים בירוקרטים שמנעו ממנו את הטיפול הרצוי. בניסיון לעזור לאביו, פגש תום אנשים יוצאי דופן, אותם הוא מכנה "מחתרת של מלאכים", המקדישים את חייהם לעזרה לחולים קשים הנזקקים לקנאביס, תחת איום של כלא והתנכלות מימסדית. ספרו של וגנר, "מלחמות הקנאביס", וההרצאות המבוססות עליו, לוקחים את הקהל אל מסע מרתק שנועד לענות על השאלה: מה לא מספרים לנו על קנאביס, ומדוע?

הרצאות

מהפכת הקנאביס הרפואי משנה את העולם, ומעלה שאלות גורליות רבות – החל מהשאלה האם על המערכת הרפואית להשתנות ולתעדף טיפול בקנאביס על פני תרופות שעלולות להיות קטלניות, דרך השאלה האם ניתן לרפא סרטן (ומחלות נוספות) באמצעות שימוש מושכל בקנאביס, ודרך שאלות מוסריות ואתיות על הלגיטימציה לאסור שימוש חופשי בצמח שיש לו סגולות רפואיות ברורות. בהרצאה, חושף וגנר גילויים מרעישים, החל מהנסיבות הפוליטיות שהובילו להוצאת הקנאביס מחוץ לחוק ועד למחקרים מטלטלים על הסגולות של קנאביס רפואי המהוות מענה למחלות רבות, וסיפוריהם של אנשי "מחתרת המלאכים" הפועלים בניגוד לחוק כדי לסייע לחולים שהמערכת לא נותנת להם מענה. הרצאת חובה לכל מי שמעוניין לדעת יותר על קנאביס או על האינטרסים שמעצבים את מדיניות הבריאות.
תום וגנר חושף בהרצאה חדשה גילויים מטלטלים על ההשלכות הבלתי נתפסות של חוקי הקנאביס על הבריאות והסביבה של כולנו, ואת הסכנות שמדרדרות את העולם לקטסטרופה בריאותית ואקולוגית – בגלל צמח אחד קטן. ההרצאה המפתיעה חושפת נתונים ומחקרים שהציבור מעולם לא נחשף להם, ומשרטטת מפה בלתי נתפסת של "אפקט הפרפר" שגרמו חוקי הקנאביס – החל מפגיעה אנושה בדמוקרטיה ואמון הציבור במערכת, דרך יצירתן של מחלות חדשות, מוות סיטונאי של עשרות מיליוני אנשים ברחבי העולם, יצירת כלכלה ריכוזית ומושחתת שמשעבדת את האזרח הקטן, ועד להתחממות העולמית שמהווה איום ברור על קיום האנושות. מדוע בכלל קנאביס איננו חוקי בשעה שאלכוהול וסיגריות נמכרים בחנויות? מדוע טיפול בקנאביס רפואי נשלל מחולים שזקוקים לו? האם שינוי בחוקי הקנאביס יכול לפתור את משבר הנפט העולמי, ולמי בכלל שייך הגוף שלנו? למה ספר שעונה על השאלות הללו נחסם לפרסום בכל הרשתות החברתיות, ואפילו בטלגרם? ההרצאה שתצאו ממנה עם פה פעור עונה לכל השאלות הללו ועוד רבות אחרות. אל תפספסו!
המזל לא האיר פניו ליועץ האסטרטגי תום וגנר: שבועות ספורים לאחר שהוציא לאור את ספרו "מלחמות הקנאביס", הוא נחסם לפרסום בפייסבוק, אינסטגרם, גוגל ואפילו טלגרם. הטענות כי מדובר בספר המתעד את סיפוריהם האמיתיים של מטפלים ומטופלים בקנאביס רפואי ומועמד לפרסים חשובים לא הועילו – וגנר נחסם לפרסום ברשתות החברתיות והפך, במילותיו של אברי גלעד, ל "סופר החסום ביותר בעולם". בהרצאה יוצאת דופן משתף וגנר במסע האישי שעבר המהווה בית ספר לשיווק ונחישות עבור כל מי שמעוניין להגשים את חלומותיו ונתקל בקשיים והתנגדות מסביבתו.
קנאביס – כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול תום מביא לראשונה בישראל תמונת מצב מקצועית ומאוזנת על קנאביס – על סכנות השימוש ותופעות לוואי מצד אחד, ומצד שני – את המידע הדרוש למי שבוחר כן לצרוך קנאביס, מטעמים רפואיים או אחרים. על רקע מהפכת הקנאביס הרפואי המגיעה לעוד ועוד מטופלים ומעוררת שאלות חדשות כמו שימוש במקום העבודה, וגנר מציג מידע מקיף ועדכני על השימוש בקנאביס כדי לעזור למאזינים להבין את ההשפעות הפיזיות והפסיכולוגיות של הצמח על הגוף והמוח. ההרצאה עוסקת גם בפוטנציאל הרפואי של הקנאביס, כיצד ניתן להשתמש בו כדי לטפל במגוון תופעות לוואי ומחלות, ובאילו נסיבות ניתן ורצוי להוציא רישיון לקנאביס רפואי. ההרצאה מספקת מידע מאוזן, בגובה העיניים, שעוזר למאזינים להבין את מלוא ההשלכות. בד"כ, הרצאות בנושאי קנאביס מתנהלות ב"שיטת ההפחדה", ומתמקדות בסכנות ותופעות הלוואי של השימוש. הרצאה זו מתבלטת בכך שהיא בגובה העיניים, ולצד הסברים על תופעות הלוואי וסכנות ההתמכרות, היא נותנת גם כלים אמיתיים לצעירים שבוחרים להשתמש בקנאביס (מסיבות רפואיות או אחרות) – על ההבדלים הבריאותיים בין צורות צריכה שונות, ההבדלים בין "שימוש" ל"התמכרות", ההבדלים בין זני קנאביס שונים (לדוגמה, זנים מסוימים עלולים לגרום ליצירת חרדות, וזני קנאביס אחרים עשויים להיות טיפול אפקטיבי לחרדות), המשמעויות של חומרי הדברה המשמשים בגידול הצמח, ועוד ועוד.

הזמן הרצאה

מרצים נוספים

Lucy Aharish

Arab Israeli Journalist and News anchor

ג׳ונתן אלחורי מרצה גאה

Jonathan Elkhoury

Lebanese, public diplomacy adviser in Israell

Prof. David Passig

Israeli famous futurist

איתי אנגל הרצאות עיתונאות

Itai Anghel

Journalist, field correspondent in the Middle East

הזמן הרצאה

בשליחת הודעה זו אני מאשר/ת להלו- המרכז למרצים וסדנאות לשלוח אליי הצעות רלוונטיות בתחום המרצים והסדנאות

איך אפשר לעזור?

בשליחת הודעה זו אני מאשר/ת להלו- המרכז למרצים וסדנאות לשלוח אליי הצעות רלוונטיות בתחום המרצים והסדנאות

דילוג לתוכן