נורית קנטי

נורית קנטי היא מהעיתונאיות המובילות בישראל וכבר 20 שנה שהיא רודפת אחר האמת כדי להפיץ אותה בכל מדיה אפשרית. נורית מגישה את היומן "בוקר טוב ישראל – מהדורת סוף השבוע" בגלי צה"ל, היא העורכת האגדית של "מה בוער עם רזי ברקאי" ובעלת טור הדעה המיתולוגי "דבר העורכת" בתכנית. ממייסדי ארגון העיתונאים בישראל וכשהיא לא באולפן החדשות היא כותבת, מרצה, מנחה, ומתרוצצת מצפון ועד דרום כדי ללמד ישראלים איך עובדים מול התקשורת.

נורית היא מרצה בחסד ומעבירה סדנאות מאלפות על אחורי הקלעים של התקשורת הישראלית - איך לזהות פייק ניוז? מה לא מספרים לנו בטלוויזיה? מה חשוב לדעת על הסיקור של הנושאים שחשובים לנו? ועוד מגוון אוצרות נסתרים מחדרי העריכה של כלי התקשורת הגדולים בישראל.

בין ההרצאות והסדנאות הבולטות שלה:

- פייק ניוז , גלגולה של ידיעת כזב
אומרים שמארק טווין, ההומוריסט האמריקאי הדגול, אמר שהשקר יכול לעבור חצי עולם בזמן שהאמת עדיין נועלת את נעליה.
גם זה, כנראה, פייק ניוז. הסופר האמריקאי מעולם לא אמר זאת, ומקור הציטוט הרבה יותר קדום. אבל למרבה האירוניה, את "האמת האלטרנטיבית" הזאת אף אחד כבר לא יוכל לשנות.
איך זה קורה? מי אחראי על כך ואיך אפשר להפריך פייק ניוז?
גלגולן של בדיות חדשותיות והפיכתן לאמיתות מוחלטות משפיעות מדי יום על חיינו. בהרצאה חדה, חריפה ומלאת הפתעות, נורית קנטי חוקרת איך זה קורה, מי אחראי לכך, ואיך ניתן להזים פייק ניוז. היא מספרת על האתגרים הייחודיים שחדשות הכזב מעמידות לתקשורת הממוסדת ואיך היא מתמודדת עם התופעה המודרנית החמורה הזו. נורית לא רק מסבירה מה הופך פייק ניוז לפופולריות כל כך, אלא גם מציידת את הקהל בטיפים כיצד לזהות בדיות תקשורתיות.

- שונאים סיפור אהבה , מערכת היחסים בין המסקרים למסוקרים
מהצד זה נראה כאילו עיתונאים רודפים אחרי האנשים שהם מסקרים, כאילו העיתונאים רוצים לספר, ומושאי הסיקור – להסתיר.
גם נורית חשבה כך, עד שנכנסה לתחום וגילתה שהאמת מורכבת הרבה יותר.
אין דבר שמושאי הסיקור רוצים יותר מאשר להיות מסוקרים, ותאמינו לנורית כשהיא אומרת שהם לא בוחלים באמצעים בשביל להשיג בדיוק את זה.
בהרצאה כנה שחושפת את עולם החדשות מפנים, נורית תספר לכם את כל האמת על מערכת היחסים שבין מי שמופיע בחדשות למי שמשדר אותן. מי קובע את הכללים ומה קורה כשמישהו מפר אותם? את מי משרתות מערכות היחסים, והאם זה בכלל משרת את הציבור? איך מייצרים ספין, איך חושפים ידיעה אסורה בפרסום?
הרצאה שתשנה את כל האופן שבו אתם צורכים חדשות, עם כל הסודות שעיתונאים ואישי ציבור לא רוצים שתדעו.

- מרצפת חדר העריכה
מה קורה בחדר העריכה בשעות שלפני פתיחת המיקרופון, ובזמן השידור? איך מעבדים את המציאות במשדרי חדשות ואקטואליה? אילו לחצים מופעלים על המערכת, איזה החלטות מתקבלות תחת לחץ, ומה עושים כשאירוע חדשותי פתאומי "נוחת" באמצע התכנית? כיצד מתמודדים עם התחרות הגוברת בין כלי התקשורת השונים, ובין התכניות בתוך אותה תחנת שידור? סיפורים, אנקדוטות וגילויים מחדרי החדרים של עשיית האקטואליה והחדשות בישראל

-קווים מקבילים, התקשורת הישראלית ויהדות התפוצות
הם משלנו, אבל חיים רחוק. הם משלנו, אבל גם זרים. אנחנו לא יכולים בלעדיהם, אבל לא מוכנים לשמוע מה הם חושבים.
לישראל סיפור אהבה מורכב עם יהדות התפוצות, וגם לתקשורת.
נורית קנטי חוקרת וחושפת איך מתייחסת התקשורת בישראל ליהדות העולם, ומדוע.

-סדנאות מעשיות לארגונים וחברות:
עובר מסך - איך להגיע לתקשורת? למי פונים? מה מעניין את העורכים?
איך לדאוג שיסקרו אותך? סדנה פרקטית שתפזר את הערפל ותפלס את דרככם לעבודה מול התקשורת.
לכל שאלה תשובה טובה – סדנת הכנה לראיונות בתקשורת (ניתן לשלב תרגולים "חיים" ולהתאמן באולפני רדיו אמיתיים).