בנצי גורן

בנצי גורן הוא סוג של נווד בעולם ובהיסטוריה, כמעט כאילו נולד רק בשביל לראות את העולם כולו. עוד מילדות היה בנצי מלא תשוקה לטייל, והתשוקה הזו רק הולכת ומתעצמת: יותר לראות, יותר לחוות, יותר לדעת ויותר ללמוד.

בימים בנצי הוא מדריך טיולים ביעדים האקזוטיים ביותר בעולם ובלילות הוא חוקר את ההיסטוריה של העולם. הוא מכיר לעומק את הפנינים הנסתרות ביותר של המזרח, מהפיליפינים, דרך יפן ועד ויאטנם. את הגיבורים המקומיים, את ההיסטוריה ואת השירים כמו שרק מדריך טיולים ומספר סיפורים יכול. הוא צולל אל תוך הדרמות הגדולות ומציג אותן כטיול משחר ההיסטוריה ועד היום.

- משדות הכותנה אל הבית הלבן

העבדות בארה"ב החלה בתחילת המאה ה-17 ונמשכה 250 שנה. אבל אז התחיל מאבק מסוג שונה: מאבק להשתלבות בחברה האמריקאית ולהכרה כאזרחים שווי זכויות.

בהרצאה מרתקת, בנצי גורן סוקר את האירועים העיקריים במאבק הזה ומספר על מה שהיה לפני מלחמת האזרחים ולאחריה.

בנצי מראה איך השתנה המאבק לאורך השנים, מספר על גיבורי המאבק ועל קרבנותיו, ואיך כל זה מתבטא בתרבות האמריקאית: בספרות, במוסיקה, בקולנוע, ואיך לא, גם בספורט.

- יפן - בין קידמה למסורת

יפן היא תעלומה. היא ארצם של הסמוראים העתיקים ושל רובוטים מתקדמים. ביפן משתלבות מסורת עתיקת יומין ועתידנות מסחררת חושים.

בנצי גורן מספר איך משתלבים אלו זה בזה, באיזה דתות מאמינים היפנים, מה מקומן של הגיישות, ומה מקומם של היהודים ביפן, ועונה על האם באמת היה צריך להפיל שתי פצצות אטום בשביל לעצור את מלחמת העולם השנייה.

- הפיליפינים – גן העדן האחרון באסיה

הפיליפינים מאכלסים 107 מיליון בני אדם שמפוזרים ב7,100 איים המשתרעים על פני 300,000 קמ"ר. הם מדינה של ניגודים, עמים שונים, וים של תקווה ויופי.

בנצי גורן מזמין אתכם למסע אל לב ליבה הפועם של המדינה הספרדית היחידה במזרח. בואו להכיר את השבטים החיים בה, את הניגודים המאפיינים אותה, את ההיסטוריה ומה קרה בה במלחמת העולם השנייה, ולהכיר את בני הפיליפינים ואת תרומתם לתרבות העולמים.

- ויאטנם – הקסם של המזרח

במשך מאה שנים לחמה ויאטנם על עצמאותה, וזה מעצב אותה עד היום. בנצי גורן מספר על התרבות הייחודית של פנינת המזרח, על אורח החיים במדינה, על ההיסטוריה הארוכה, על החיים בכפרים ובערים, ועל המטבח הוויאטנמי המיוחד.

- נשים בעולם הריגול

הריגול הוא המקצוע השני העתיק בעולם, וגם הוא לא יכל להתקיים בלי נשים.

בנצי גורן מדריך בהיסטוריה של מלאכת הביון, מתמקד בדמויות נשים בסרטי ריגול, ומספר את כל האמת על הנשים מאחורי פרשיות הריגול ששינו את העולם מימי התנ"ך ועד ימינו אנו.

- הסיפורים שמאחורי השירים

יש שירים שכולם מכירים, אבל כמעט אף אחד לא מכיר את הסיפור שמאחורי השיר.

מי היא הנערה מאיפנמה של אנטוניו קרלוס ג'ובים? מה היה "הוריקן" עליו שר בוב דילן? מי הוא קורטז הרוצח עליו שר ניל יאנג? אלה לא סודות.

בנצי גורן מזמין אתכם למסע מוזיקלי בעקבות הסיפורים שמאחורי השירים.