אלמוג גולד

רוצים לאכול טוב יותר אבל מתקשים להגיע לזה במירוץ החיים?

ואולי דווקא אתם אוכלים בריא "לפי הספר" אבל עדיין לא מרגישים אנרגטיים וקלילים כמו שרציתם?

הכירו את אלמוג גולד, נטורופטית ומומחית באסטרטגיות אכילה. יועצת ומרצה מבוקשת בחברות מובילות במשק ( רדווין, אנבידיה, sqlink, מוסדות תרבות של עיריית ת"א, Monday.com ועוד)
בהרצאות חוויתיות ופרקטיות, תעשה לכם אלמוג סדר בכל המידע, הטרנדים והמחקרים התזונתיים שמציפים אותנו. ננפץ כמה מיתוסים נפוצים בתחום, נלמד לבנות אסטרטגיות אכילה שיאפשרו גם להנות מהחיים וגם להרגיש בריאים, אנרגטיים וקלילים כדי להיות נוכחים בחיינו ולממש חלומות ויעדים.
ההרצאות והסדנאות מותאמות לקהל היעד והתרבות הארגונית במקום. ומתמקדות בנושאי תזונה שמאתגרים אותנו ביום יום: החשק למתוקים ולפחמימות, התאמת התזונה האישית, אכילה רגשית, כלים לאכילה שתתמוך בגזרה, בריכוז, באנרגיה ובמערכת החיסון שלנו. ואיך להצליח לעשות את זה במירוץ החיים .

איך לאכול (פחות) סוכר ולהרגיש טוב?
יש כאלו שמכורים אליו, יש כאלו שנמנעים ממנו. למה מערכת היחסים שלנו עם סוכר כל כך מורכבת? וכיצד ניתן גם להתפנק עליו וגם לשמור על בריאותנו?
הנטורופטית אלמוג גולד, חובבת עוגות שמרים, תלמד אותנו איך להנות משני העולמות.
מה נקבל בהרצאה?
• נבין מה הקשר בין מצב רוח משתנה, חוסר אנרגיה, השמנה וכאבי ראש לסוכר
• נקבל המלצות למזווה וקניות מזון לבית שיתמכו בבריאות ובגזרה שלך
• כלים לוויסות החשק לסוכר ומתוקים (וגם חטיפים מלוחים ומאפים)
• רעיונות מעולים לנשנושים טעימים ובריאים

אנגטיקה של המזון – להתאים את התפריט האישי לפי המזג הפזיולוגי שלך
נהוג להתבונן על הנעשה בצלחת שלנו לפי ויטמינים, מינראלים, אבות המזון או קלוריות. ועדין, רבים מאיתנו מרגישות שחסר איזה דיוק והתאמה נוספים גם אם אוכלים (או מנסים) "לפי הספר".
בהרצאה נבין מדוע מזון שבריא לאדם אחד יכול להזיק לאדם אחר.
ננפץ כמה מיתוסים על מזונות "בריאים".
נחשף לתזונה מזווית חדשה ונקבל כלים להתאמה אישית עפ"י איכויות מזון בהתאם לאנרגטיקה של המזון. שיטת תזונה מפתיעה בת אלפי שנים הלקוחה מהתזונה הסינית והיפנית(מקרוביוטית) המסורתיות.